- etkili icerik - Etkili İçerik İçin Yapılması Gerekenler

Etkili İçerik İçin Yapılması Gerekenler

Etkili içerik oluşturmak markaların, dijital pazarlama hedeflerine ulaşmasını kolaylaştıran bir araç. Bir marka olarak büyümek ve hedef kitleniz ile aranızda diğer firmalardan farklı olarak, etkili bir iletişim kurabilmek için pazarlama stratejinizi mutlaka içerik pazarlaması çalışmalarının etrafında şekillendirmeniz gerekiyor.
Özgün bir karakter
İçerik oluştururken markanıza özgü bir karakter oluşturmanız son derece önemli. Markanızı simgeleyen renkler, yazı karakteri ve web site tasarımı belirlemeniz bu anlamda dikkat etmeniz gereken noktalar arasında yer alıyor.
Çok yaratıcı olmanıza gerek yok
Yaratıcılık elbette markanızı farklılaştırmanızı kolaylaştırır. Ancak okuyucuların anlamakta zorlandığı kadar ayakları yere basmayan içerikler oluşturmak paylaşımlarınızı olumsuz etkileyebilir. Yaratıcılığı içerik oluştururken dozunda kullanmak bu anlamda önem taşıyor.
Satış odaklı olmamak
Her firmanın temel amacı elbette daha fazla satış yapmak. Ancak bu hedefi içerik pazarlamanızın odağına yerleştirirseniz içerikleriniz etkisini kaybedebilir. Kim kendisinden sadece harcama yapmasını isteyen bir yazıyı okumak ister ki?

- sirket blog - Şirket Blogunuz İçin Tavsiyeler

Şirket Blogunuz İçin Tavsiyeler

Çoğu şirket müşterileri ile iletişime geçmek için bir çok alanda çalışmalar yapmaktadır. Dijital mecrada bir iletişim kanalı da kurumsal blogunuzdur.


Pazarlama müşteriye akdardığınız heyecandır. Ürününüzle ilgili yazıyorsanız onları sevindirecek yaşadığınız coşkuyu aktaracak şekilde tasarlamalısınız. İçekleriniz müşterilerinizin başarısı olsun. Yaygın bir eğitim modelidir. Müşterilernize bir şey başarma hissini verin, o histen sonra müşterilerniz bir şeyi başarırlarsa o başarı sizide kapsar. Sık sık yazmak bir “eğitim” bloguna dönüşmenize neden olur ve bu da sıkıcı bir şeydir. Bu nedenle eğlenceli olmayı da unutmayın. David Ogilvy diyor ki, “satış bulaşıcı değildir fakat eğlence bulaşıdır.”


Görseller 1000 kelimeye bedeldir. İçerikleriniz için özel görseller hazırlamaktan korkmayın. Hazırladığınız her görselin yazınızdan ayrı da paylaşılabilecek ve yayılabilecek bir materyal olduğunu unutmayın.

- icerik uret - İçerik Üretirken Sizlere Faydası Olacak Bilgiler

İçerik Üretirken Sizlere Faydası Olacak Bilgiler

Günümüzde bir taktik geliştirmeden blogunuza 3-5 yazı yazarak içerik ürettiğiniz anlamına gelmiyor.


İçerik üretmek uzun vadeli bir iştir. Başarılı bir içerik üretmek ve içeriklerin trafik getirmek aylar belkide yıllarınızı alabilir. Sizler için hazırladığımız taktikler günlük hayatınızda kullanacağınız fazlasıyla yardımı dokunacağı taktiklerdir.


Öncelikle planladığınız stratejiler detaylı bir içeriğe sahip olmalıdır. İçerik pazarında hemen başarılı olmak istiyorsanız öncelikle kaliteli bir planınızın olması gerek. İçerik pazarlaması enstitüsünün 2013 yılında yaptığı ankete göre içerik pazarlaması yapan şirketlerin sadece %44’ü açık bir planlamaya sahipmiş. Unutmayın ki eğer neyi, kim için ve hangi sonuçları almak için yazdığınızı bilmiyorsanız, ne olacağını da kestiremezseniz böyle bir plansızlığın içinde de bir şey olmayacak bir hedefiniz olması ve içerik üretimlerinizde hep bir yedek planınızın olması gerekmektedir.

- i  erik analiz 2 - Atomic Reach İle İçeriğiniz Ne Kadar Etkili Olduğunu Analiz Edin

Atomic Reach İle İçeriğiniz Ne Kadar Etkili Olduğunu Analiz Edin

İçeriklernizi analiz etmenize yardımcı olan Atomic Reach, ortaya konulan içeriğin kullanıcılara hitap edip etmediğini kontrol edebilen bir yönetim programıdır. Kullandığı araçlar, paylaşımın Web sitesinde yayınlanmadan önce okurların taleplerini deneyimleyerek yazıların optimize edilmesine yardımcı oluyor. Programın Web sitesinde deneme sürümü bulunsa da bu iş görür uygulama tam sürümüne kayıt olmak için ayda 500 doları gözden çıkarmanız gerekmektedir.

- whatsap android - İOS’dan Sonra WahatsApp Grup Görüşme kısayolu Android’e Geliyor.

İOS’dan Sonra WahatsApp Grup Görüşme kısayolu Android’e Geliyor.

İOS kullanıcıların erken kavuştuğu WhatsApp grup görüntülü ve sesli görüşme başlatma kısayolu Android beta’ya geliyor.

WhatsApp tarafından geçmiş günlerde İOS beta için sürümünü güncelleyerek grup görüntülü ve sesli görüşmeyi basitleştirmek için bir kısa yolu eklemiştir. Bu seferki güncelleme ise Google Play Beta programı ile yayınladığı güncelleme Android Beta sürümüne aynı özellik getiriliyor.

Söz konusu kısayol sayesinde herhangi bir grup sohbet penceresini açtığınızda pencerenin sol üst kısmında bir görüşme ikonu göreceksiniz. Bu ikona dokunduğunuzda ise karşınıza rehberinizde kayıtlı olan grup üyelerinin bulunduğu bir kişi listesi açılacak. Açılan kişi listesinden maksimum üç kişiyi seçtikten sonra listenin üstünde bulunan sesli görüşme ya da görüntülü görüşme ikonlarından birine dokunacaksınız. Böylece seçtiğiniz kişilerle grup sohbet başlatmış olacaksınız.

Grup görüşme kısayolu özelliği WhatsApp Beta kodlarının içinde yer alıyor olsa da henüz erişime açılmış durumda değil. Bu nedenle WhatsApp Beta’yı güncellemeniz halde kısayol butonunu görmüyorsanız ‘paniklemenize’ gerek yok.

- Insight  n Marsa - Insight’ın Marsa Yolculuğu

Insight’ın Marsa Yolculuğu

NASA‘nın Mars‘ı keşfede bilmesi için tasarladıkları gelişmiş uzay aracı Insight, Mars‘ın yüzeyine indirmeyi başardılar. İnsight indirildikten sonra veri ve fotoğraf toplamaya başladı.

Fırlatışı olay yaratan uzay aracı İnsight inişinde de olay yaratmaya devam etti. Türkiye‘nin saati ile akşam sularında 22.40’da inişini gerçekleştirdi. İnişi görüntüleyen Wall-E lakabı ile iki küçük CubeSata uydu oldu. Bu arada CubaSata‘lar derin uzaya gönderilen ilk CubaSata‘lar olmuştur.

Related image  - 40205 InSight feature artist concept - Insight’ın Marsa Yolculuğu
InSight, inişinin hemen ardından görüntüler göndermişti. Bu görüntüler hem lensin önündeki koruyucu yüzünden bulanıklaşmış hem de inişte kalkan toz ve toprak yüzünden bulanıklaşmıştı. Şimdi ise elimize daha net bir görüntü paylaşıldı.

- Ds c8TlU0AE0pO2 300x300 - Insight’ın Marsa Yolculuğu
Uzay aracı Insight‘ın koluna bağlı olan bu kamera etrafını rahatlıkla görebilmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Koyulan bu kameranın işlevi sadece görebilmesi için değil, görüntü çekme sinide sağlamaktadır. Twitter’da açılmış olan NASA InSight resmi hesabından paylaşılan görüntü de bu kamerayla çekildi.
InSight uzay aracı, Mars’ın yüzeyinde bulunan Elysium Planttia’da iki yıl boyunca sabit bir şekilde durarak çalışacak.

- ekim g  ncellemesi - Windows 10 Ekim Güncellemesi Ardından Media Player Bizlere Veda Edebilir

Windows 10 Ekim Güncellemesi Ardından Media Player Bizlere Veda Edebilir

Microsoft‘tan gelen açıklamaya göre Ekim güncellemesi Windows Media Player olumsuz yönde etkileyerek görevini yerine getirmemez hale gelmiştir. Şirket, yaşanan hatayı düzelene kadar kullanıcılar Film ve TV uygulamalarına yöneldi.

Yapılan Güncellemeler genel olarak mevcut sürümündeki hataları giderip bir üst seviyeye çıkarmak ve özellik bakımından zenginleştirmek için yayınlanır.Microsoft‘un Windows 10 Ekim güncellemesinde bu bahsettiğimiz amaçlarla yayınlanmamıştır. Fakat yapılan güncelleme, ortaya koyduğu hatalar sonucunda sadece Microsoft‘un başını ağrıtmaktan başka bir işe yaramamış oldu.Güncelleme ilk yayınlandığında kullanıcılar dosyalarını kaybettiklerini raporladılar. Microsoft, bu ölümcül hatanın daha ağır bir fatura çıkarmaması için güncellemeyi acil bir şekilde durdurdu. Şirket, bir aylık bir çalışmanın ardından Kasım ayının ortalarında Windows 10 ‘Ekim’ güncellemesini yine yayınladı. Fakat farklı hatalar var olmaya devam ediyor.

Intel HD Graphics sürücülerine sahip olan cihazlar, Windows 10 Ekim güncellemesinin ardından ‘ses’ sorunları ile baş etmeye çalışıyor. Ayrıca dünyanın en popüler işletim sisteminin iCloud senkronizasyonu da bozulmuş durumda. Microsoft, son yaptığı açıklama ile Windows Media Player’ın da bozuk olduğunu duyurdu.

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre güncellemeyi gerçekleştiren kullanıcılar, seekbar’ı kullanamıyorlar. Hatanın kaç kullanıcıyı etkilediğini söylemek zor ancak Microsoft’un hata üzerinde çalıştığını ve sorun düzeltilene kadar kullanıcıları Filmler ve TV uygulamasını kullanmayı önerdiğini duyurabiliriz.

Windows 10 her ay 700 milyon aktif bilgisayar tarafından kullanılıyor ve 35 milyon uygulama, 175 milyon farklı uygulama sürümü çalıştırıyor. Bu kadar yüksek sayılarda farklı fonksiyonlarla Windows 10 yaklaşık olarak 16 milyon farklı uygulama sürümü çalıştırıyor. Hayli zor gözükse de bahsettiğimiz Windows‘un tam kendisi, yine de geçtiğimiz birkaç yılda ortaya çıkan ‘gereksiz’ sorunla nedeni Windows‘un prestij kaybına sorun olmuştur.

- Bitcoin d        te - Geçen Sene Hızla Yükselişe Geçen Kripto Para Bu Aralar Hızlı Bir Düşüş Yaşıyor

Geçen Sene Hızla Yükselişe Geçen Kripto Para Bu Aralar Hızlı Bir Düşüş Yaşıyor

Bitcoin 4000 Dolar altına düştü! Geçtiğimiz yılın sonlarında yükselmeye geçen Kripto Para tüm dünyanın ilgisini çekmişti, fakat bir süredir Bitcoin düşüşe geçmiştir.

Kripto para piyasasında uzun zamandır bir kriz mevcuttur. Tüm Kripto paraların değerlerini büyük ölçüde kaybediyordu, 2018’in sonu geldiğinde piyasanın oldukça düşük değerlerle kapanacağı düşünülüyor. Bir anda fırlayan değeriyle piyasasını büyüten Bitcoin gibi çeşitli kripto para birimleri, son günlerde sürekli olarak %10’lu oranlarda değer kaybediyor.

- e4c64ccd11fc878d6240d627487ef8efe6a0e867 - Geçen Sene Hızla Yükselişe Geçen Kripto Para Bu Aralar Hızlı Bir Düşüş Yaşıyor

- kto   ni elektrikli ara   - PTT Sponsorlu KTO Karatay Üniversitesi’nden Yerli Elektrikli Otomobil

PTT Sponsorlu KTO Karatay Üniversitesi’nden Yerli Elektrikli Otomobil

KTO (Konya Ticaret Odası) Karatay Üniversitesi‘nde AR-GE Topluluğu yerli alternatif enerji araç projesiyle önümüzdeki yıllara hedef belirtecek olan elektrikli araç sektöründe dikkat çeken bir başarıya imza atarak ”Diriliş 1251” aracını üretmişlerdir.

Uzunluğu 4 metre olan elektrikli araç, 6 KW batarya gücü ile 110 km hıza kadar ulaşabiliyor. Geçmiş yıllarda yapılan araçlarla hayli tecrübeleri olan Ömer Emre Gümüşel, Hakan Güneş, Mahmud Sami Çınar, Muhammed Emin Arı, Ahmet Keskin, Mehmet Çolak, Mustafa Yayangil, Mehmet Akif Süllü ve Mahmut Yarar’dan oluşan ekibin önümüzdeki yıllara yön verecek olan projede ”Diriliş 1251” kullanılan malzemeler motor, motor sürücü, batarya yönetim sistemi, yerleşik şarj birimi, batarya paketlemesi, telemetri, araç kontrol sistemi ve mekanik aksam bakımından tamamen Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi öğrencilerinin tasarımı olarak yerlilik alanında dikkat çekiyor.

Konya Ticaret Odası ve KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yerli otomobil konusunda ciddi bir biçimde çalışan Konya’ya üniversitemiz de gerçekleştirdiği projelerle destek vermeye devam ediyor. Ayrıca bu tarihi sorumluluğa Konya, ev sahipliği yapmaya hazır. Kendi yerli otomobilimizi üretmemizin Türkiye için önemi üzerinde daha çok durmayı ve daha fazla çalışarak üniversite sanayi iş birliğiyle bu sorumluluğun üstesinden gelmeyi hedefliyoruz. Öğrenci kardeşlerimizi çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, Diriliş 1251 adlı aracımızı daha da geliştireceklerine dair inancımı tüm kalbimle taşıyorum” dedi.

KTO Karatay Üniversitesi Sosyal Medyaları:

https://www.instagram.com/ktokaratayuniversitesi

https://www.facebook.com/KaratayUniversitesi/

- 5g kullanim tarih - 5G Kullanımı İçin Tarih Verildi

5G Kullanımı İçin Tarih Verildi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan açıklamasında 2020 yılında 5G hizmetini topluma sunmayı planladıklarını söyledi.

Cahit Turhan‘ın açıklaması;                                                                                                                                                              Biz 5G‘yi dünyada ilk kullanan ülke olmak için programımızı yaptık. 2020’de 5G hizmetini topluma sunmayı planlıyoruz.

Turhan, 5G ile ilgili sürecin nasıl işleyeceği konusunda değerlendirmede bulundu. 5G ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile birlikte Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi çatısı altında 17 firmanın yabancı ürüne gerek kalmayacak şekilde tüm iletişim sistemlerini yerli ürün olarak piyasaya çıkarmak üzere güçlerini birleştirdiğini belirten Turhan, TÜBİTAK‘ın da destek vermesini teminen imzaların atıldığını söyledi.

Çalışmalar Ne Durumda ?
Proje için yaklaşık olarak 253 milyon lira yatırımla gerçekleştirecek 5G sistemlerinin çoğunun yerli ürün olarak piyasaya çıkaracağını işaret eden Turhan, “Sistem Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell tarafından da desteklenmekte. Bunlarla ilgili 5G Vadimiz’de yeni nesil haberleşme teknolojileriyle birlikte ODTÜ, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun beraber yürüttüğü birtakım işletim firmalarınca desteklenen bir ortamda çalışmalar sürdürülüyor.” açıklamasını yaptı.

5G Sistemini Ülkeler Arasında İlk Kullanan Türkiye Olacak
Turhan 5G sistemini dünyada ilk kullanan ülke olmak için yaptıklarını dile getirdi. Cahit Turhan şunları kaydetti;
“Dünyadaki ülkeler 5G’ye 2022’de geçmeyi planlıyor. Bizimle birlikte Güney Kore de bu konuda çalışmaları hızlı yürütüyor. Biz 2020’de 5G hizmetini topluma sunmayı planlıyoruz. 5G dediğimiz zaman, daha hızlı, yüksek kapasiteli hızda internet ve iletişim hizmeti ve daha çok sektöre hizmet verme imkanını gündeme getiriyor. Bunları yaptığımızda bu teknolojiyi ilk defa kullanan ülke konumuna gelmiş olacağız.”