- etkili icerik - Etkili İçerik İçin Yapılması Gerekenler

Etkili İçerik İçin Yapılması Gerekenler

Etkili içerik oluşturmak markaların, dijital pazarlama hedeflerine ulaşmasını kolaylaştıran bir araç. Bir marka olarak büyümek ve hedef kitleniz ile aranızda diğer firmalardan farklı olarak, etkili bir iletişim kurabilmek için pazarlama stratejinizi mutlaka içerik pazarlaması çalışmalarının etrafında şekillendirmeniz gerekiyor.
Özgün bir karakter
İçerik oluştururken markanıza özgü bir karakter oluşturmanız son derece önemli. Markanızı simgeleyen renkler, yazı karakteri ve web site tasarımı belirlemeniz bu anlamda dikkat etmeniz gereken noktalar arasında yer alıyor.
Çok yaratıcı olmanıza gerek yok
Yaratıcılık elbette markanızı farklılaştırmanızı kolaylaştırır. Ancak okuyucuların anlamakta zorlandığı kadar ayakları yere basmayan içerikler oluşturmak paylaşımlarınızı olumsuz etkileyebilir. Yaratıcılığı içerik oluştururken dozunda kullanmak bu anlamda önem taşıyor.
Satış odaklı olmamak
Her firmanın temel amacı elbette daha fazla satış yapmak. Ancak bu hedefi içerik pazarlamanızın odağına yerleştirirseniz içerikleriniz etkisini kaybedebilir. Kim kendisinden sadece harcama yapmasını isteyen bir yazıyı okumak ister ki?

- sirket blog - Şirket Blogunuz İçin Tavsiyeler

Şirket Blogunuz İçin Tavsiyeler

Çoğu şirket müşterileri ile iletişime geçmek için bir çok alanda çalışmalar yapmaktadır. Dijital mecrada bir iletişim kanalı da kurumsal blogunuzdur.


Pazarlama müşteriye akdardığınız heyecandır. Ürününüzle ilgili yazıyorsanız onları sevindirecek yaşadığınız coşkuyu aktaracak şekilde tasarlamalısınız. İçekleriniz müşterilerinizin başarısı olsun. Yaygın bir eğitim modelidir. Müşterilernize bir şey başarma hissini verin, o histen sonra müşterilerniz bir şeyi başarırlarsa o başarı sizide kapsar. Sık sık yazmak bir “eğitim” bloguna dönüşmenize neden olur ve bu da sıkıcı bir şeydir. Bu nedenle eğlenceli olmayı da unutmayın. David Ogilvy diyor ki, “satış bulaşıcı değildir fakat eğlence bulaşıdır.”


Görseller 1000 kelimeye bedeldir. İçerikleriniz için özel görseller hazırlamaktan korkmayın. Hazırladığınız her görselin yazınızdan ayrı da paylaşılabilecek ve yayılabilecek bir materyal olduğunu unutmayın.

- icerik uret - İçerik Üretirken Sizlere Faydası Olacak Bilgiler

İçerik Üretirken Sizlere Faydası Olacak Bilgiler

Günümüzde bir taktik geliştirmeden blogunuza 3-5 yazı yazarak içerik ürettiğiniz anlamına gelmiyor.


İçerik üretmek uzun vadeli bir iştir. Başarılı bir içerik üretmek ve içeriklerin trafik getirmek aylar belkide yıllarınızı alabilir. Sizler için hazırladığımız taktikler günlük hayatınızda kullanacağınız fazlasıyla yardımı dokunacağı taktiklerdir.


Öncelikle planladığınız stratejiler detaylı bir içeriğe sahip olmalıdır. İçerik pazarında hemen başarılı olmak istiyorsanız öncelikle kaliteli bir planınızın olması gerek. İçerik pazarlaması enstitüsünün 2013 yılında yaptığı ankete göre içerik pazarlaması yapan şirketlerin sadece %44’ü açık bir planlamaya sahipmiş. Unutmayın ki eğer neyi, kim için ve hangi sonuçları almak için yazdığınızı bilmiyorsanız, ne olacağını da kestiremezseniz böyle bir plansızlığın içinde de bir şey olmayacak bir hedefiniz olması ve içerik üretimlerinizde hep bir yedek planınızın olması gerekmektedir.

- whatsap android - İOS’dan Sonra WahatsApp Grup Görüşme kısayolu Android’e Geliyor.

İOS’dan Sonra WahatsApp Grup Görüşme kısayolu Android’e Geliyor.

İOS kullanıcıların erken kavuştuğu WhatsApp grup görüntülü ve sesli görüşme başlatma kısayolu Android beta’ya geliyor.

WhatsApp tarafından geçmiş günlerde İOS beta için sürümünü güncelleyerek grup görüntülü ve sesli görüşmeyi basitleştirmek için bir kısa yolu eklemiştir. Bu seferki güncelleme ise Google Play Beta programı ile yayınladığı güncelleme Android Beta sürümüne aynı özellik getiriliyor.

Söz konusu kısayol sayesinde herhangi bir grup sohbet penceresini açtığınızda pencerenin sol üst kısmında bir görüşme ikonu göreceksiniz. Bu ikona dokunduğunuzda ise karşınıza rehberinizde kayıtlı olan grup üyelerinin bulunduğu bir kişi listesi açılacak. Açılan kişi listesinden maksimum üç kişiyi seçtikten sonra listenin üstünde bulunan sesli görüşme ya da görüntülü görüşme ikonlarından birine dokunacaksınız. Böylece seçtiğiniz kişilerle grup sohbet başlatmış olacaksınız.

Grup görüşme kısayolu özelliği WhatsApp Beta kodlarının içinde yer alıyor olsa da henüz erişime açılmış durumda değil. Bu nedenle WhatsApp Beta’yı güncellemeniz halde kısayol butonunu görmüyorsanız ‘paniklemenize’ gerek yok.

- youtuber emre   zkan - YouTube’da Parodi Videoları Çeken Emre Özkan Hayatını Kaybetti

YouTube’da Parodi Videoları Çeken Emre Özkan Hayatını Kaybetti

Youtube‘da video çekerek geçimini sağlayan Emre Özkan sevgilisi Zahide Cansu Kovancı ile birlikte evlerinde çıkan yangın ile hayatını kaybetti.

Birçok takipçisi olan ünlü Youtuber Emre Özkan ve kız arkadaşı Nahide Cansu Kovancı İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencisiydi. 2 güzel insanın Bağcılar’da kiraladıkları stüdyada sabaha karşı çıkan yangın ile yanarak can vermiştir.
2 sevgilininde içinde olduğu stüdyada sabah saat 06.00 civarlarında elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangın ile birçok itfayecinin müdahalesi ile büyümesini önlemişlerdir. Yangın söndürüldükten sonra itfaye ekipleri eve girdiler, evden 2 kişinin ölü bedenleri ile karşılaştılar. Bedenlerin incelenmesi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Yangında hayatlarını kaybeden kişilerin Emre Özkan ve Nahide Cansu Kovancı olduğu tespit edildi.

Büyük kitlelere seslenen Emre Özkan takipçileri tarafından çok sevilen ve saygı duyulan bir Youtuber‘dı. Çektiği Parodi videolarıyla herkesi güldürmeyi başarıyordu. YouTube‘da video paylaşarak ve düğünlerde piyanistlik yaparak geçimini sağlıyordu. İstanbul Aren Üniversitesi’nde Radyo TV ve sinema bölümü okuyan Emre Özkan en büyük hedefi yönetmen olabilmekti.

2 güzel insanın ailelerine baş sağlığı diliyoruz…

- t  rkiye inceleme ba  latti - Sosyal Medya Devi Facebook Verileri Koruyamıyor mu?

Sosyal Medya Devi Facebook Verileri Koruyamıyor mu?

Facebook‘un veri güvenliği ihlali nedeni sonucunda Türkiye inceleme başlattı. Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Faruk Bilir, geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi Facebook bazı veri güvenliği ihlali iddiaları sonucunda inceleme başlattık açıklamasını yaptı.

Kişisel Verileri Koruma Kurumu 2016 yılında yürürlüğe giren Kişisel Verileri Korunması kanunu sonrasında kurulmuştur. Başkanı olan Faruk Bilir Facebook‘un bazı veri günvenliği ihlali sonrasında başlattıkları inceleme ile ilgili açıklamalarda bulundu. Binlerce kullanıcıya sahip olan sosyal medya devi Facebook Türk vatandaşlarına ait hesaplarının kişisel verileri Kişisel Verileri Korunması Kanunu‘na uygun işleyip işlemediği, veri işleme konusunda vatandaşları yeterince bilgi verip vermediği konusunda incelendiğini açıklayan Bilir, bazı veri güvenliği ihlalinde bulundukları iddiaları sonrasında Facebook‘un incelemesi genişletildiğini duyurdu.

Başlatılan ön incelemenin sonrasında incelemenin genişletildiği ve incelemenin hala devam ettiğini dile getiren Bilir, ”Ancak son günlerde basına yansıyan Facebook’la ilgili bazı yeni veri güvenliği ihlali iddiaları nedeniyle söz konusu incelemenin kapsamı bu iddiaları da kapsayacak şekilde genişletilmiştir. Türk vatandaşlarının kişisel verilerinin siber ortamlarda korunması ve güvenliğin sağlanması için gerekli çalışmalar Kişisel Verileri Koruma Kurulunda hassasiyetle yürütülmektedir.” açıklamısını yapmıştır. Ayrıca Bilir Facebook tarafından veri işleme usulsüzlüğü veya veri istismarı tespit edildiğinde gerekli işlemlerin ve yaptırımların uygulanacağını ekledi.

 

- yardim gecikmedi - Son Hack’den Sonra FBI Olaya El Atıyor

Son Hack’den Sonra FBI Olaya El Atıyor

Son günlerde sıklıkla karşımıza çıkan Facebook hack olayı sonrasında FBI olaya el atıyor.

Geçiğimiz günlerde hack olayların önüne geçebilmek için Facebook güvenlik güncellemesi yayınlamasına rağmen 29 milyon Facebook hesabına dair bilgiler hack’lenmiştir.

Bu tür hack haberlerin gündeme gelmesinden sonra, FBI olaya el atması yönünden iddialar ortaya çıktı. Bu olayların aydınlanması için FBI Facebook yönetimene yardım etmeyi karar kıldılar.

FBI’dan Facebook’a Yardım
Facebook yönetiminin başa çıkamadığı büyük hack eylemi sonrasında FBI ile güçlerini birleştirmeye karar verdiler. Geçtiğimiz günlerde Facebook tarafından ciddi bir açık olduğu resmi olarak açıklanmiştı. Bu açıktan yararlanan hack grubu 50 milyon hesabı daha tehdit altına almıştır. Bu duruma karşılık Facebook yetkilileri 40 milyon Facebook hesabını askıya almıştır. Henüz Facebook tarafından tespit edilemeyen hack grupları gerçekleştirdikleri saldırılar neticesinde 29 milyon kullanıcının hesapları hacklendi.

Hack saldırılarına çözüm getiremeyen Facebook yetkilileri FBI yetkililerinden yardım talebinde bulunarak olaya açıklık getirmeyi planlıyorlar. Hack davasında ortak adım atan iki büyük şirket, kullanıcılardan hangi verilerin çalındığını tespit etmiş durumdalar.

Facebook Kullanıcıların Mesajları Güvendemi ?
Yoğun Hack saldırısana maruz kalan Facebook yönetiminin yaptığı açıklamada, Hack saldırılarında Facebook kullanıcılarımızın mesajlaşmaları sızdırılmadağı bilgisi paylaşıldı. Fakat hesaplarda yer alan kişisel bilgilerin çoğu ele geçirildiği de ortada. Hack davasında saldırıların sonunda Facebook hesapların içlerinde bulunan ad, soyad, yaşam alanları, cinsiyet, dil tercihi, doğum tarihi, ilişki durumu ve yapılan son 15 kapsamlı arama verilerini çaldıkları ortaya çıkmıştır.

Kullanıcılar Facebook ile birleştirdikleri İnstagram ve Whatsapp hesaplarının bu saldırılardan etkilenmediklerini açıklamışlardır.

Bu tür saldırıların önüne geçeceklerini ve Facebook Yardım Merkezi tarafından belirli adamların atalıcağını, kullanıcıların bu mağduriyetlerinin giderileceği açıklandı.

- yeni al  m sat  m merkezi - Yeni Alışveriş Merkezimiz Sosyal Medya

Yeni Alışveriş Merkezimiz Sosyal Medya

Günümüzde 7 den 70’e birçok kişi sosyal medya kullanmaktadır. Bu sosyal medyaların içerisinde binlerce kişi satış yapmakta.

Türkiye’de yaklaşık olarak sosyal medya kullanıcısı 51 milyon civarındadır. Akıllı telefonlarında sosyal medya uygulamasını kullanan 44 milyon kişiye vardır. Bu kullanıcılardan sonra Türkiye’de yapılan araştırmaya göre sosyal medyalarda yapılan ticaret 1 milyondan fazla olduğu açıklandı. Bunun yanı sıra bu ticari için kullanılan hesapların yöneticileri %58’inin kadın olduğu belirtildi.

Yapılan araştırma Ajans Press tarafından yapılmıştır. Bu tür ticari hesaplarda satışların %86’sının ürünlerden olduğu ve %14’ün ise hizmet amaçlı kullanıldığı açıklandı. Ajans Press’in yaptığı araştırmada en çok dikkat çeken unsur ise kadınların erkeklerden daha aktif olduğu durum. Araştırmanın devamında sosyal medya platformlar ile ilgili 110 bin 710 haber yapıldığı ve bu haberler için en çok kullanılan sosyal medya platformu ise Twitter olduğu açıklanmıştır.

Genel anlamda bu araştırma sonucunda sosyal medyalarda yapılan ticaret son 5 yıl içerisinde 10 kat büyüdüğü ortaya çıktı. Ajans Press tarafından yapılan açıklamaya göre dünya genelinde yapılan ticaret 50 milyon dolar seviyesindedir.

- e ticaret - E-Ticaret Yapanların Yeni Gözdesi İnstagram Olacak! İG Alışveriş Güncellemesi Çok Yakında

E-Ticaret Yapanların Yeni Gözdesi İnstagram Olacak! İG Alışveriş Güncellemesi Çok Yakında

Sadece alışveriş için kullanacağınız bağımsız bir uygulama yolda.

En popüler sosyal medyalardan biri olan İnstagram, alışveriş yapmayı seven kullanıcıları için kullanıma sunacağı IG alışveriş uygulaması ile çevrim içi alışveriş yapabileceksiniz.

Günümüzde İnternet den alışveriş yapan kişiler gittikçe çoğalıyor, bu nedenle sosyal medyalardan da bu işe adım atmaları bekleniyordu. Bu işe ilk adım adam İnstagram oldu. Yakında çıkaracağı alışveriş odaklı IG alışveriş uygulamasını yayınlayacak.

The Verge tarafından ortaya atılan bilgilere göre ‘IG Shopping’  adı verilecek bu uygulama sadece alışveriş odaklı olacaktır. E-Ticaret yapanlarında yüzünü güldüren bu uygulama, kullanıcıların İnstagram’da takip ettikleri işletmelerin ürünlerini IG alışveriş uygulaması üzerinden görüntüleyebilecekler ve satın almak için detaylı bilgiler ve fiyat etiketlerini görüntüleyebilecekler.

İnstagram’da Yeni Devrim: IG Alışveriş

IG alışveriş, kullanıcılardan ziyade daha çok E-Ticaret yapanların işine yarayacak bir uygulama olacaktır. Ürün satan tüm işletmelerin kolaylıkla ürün satmaları için fazlasıyla faydalanacakları bu uygulama işlerine çok yaracaktır.

İnstagram’ın düzenlediği sadece alışveriş için kullanılacak olan bu platform çok işlevli olacaktır. Tabi her güzel şeyin bir bekleme süresi vardır. IG alışveriş uygulamasının henüz ne zaman kullanıma sunulacağı ile ilgili kesin bir bilgi mevcut değildir.

- kripto para - Kripto Para Madenciliği Telefonunuzu Sömürüyor Olabilir

Kripto Para Madenciliği Telefonunuzu Sömürüyor Olabilir

Android telefon kullanıcıları son zamanlarda cihazlarında olan sıkıntılar yani yavaşlama, çabuk ısınma ve bataryanın hızlı tükenmesi gibi sorunlarla karşı karşıya geliyorsanız, fark etmeden Kripto para madenciliği tarafından telefonunuz kullanıyor olabilir.

Böylesi bir ilgi gösterilen Kripto Para hayatımızın birçok alanında karşımıza çıkmaya ve dahil olmaya başladı. Bunun yanında çeşitli suistimalleri doğurdu. Android telefonlarınızda çabuk ısınma, yavaşlama, hızlı tükenen batarya gibi sorunları yaşıyorsanız bir Kripto Para madencisi tarafından telefonunuz sömürülüyor olabilir.

Sanal para birimi Bitcoin kazanmak için farklı yollar deneyen korsanların hedefleri Andorid akllı telefonlar oldu. Korsanlar Google Play Store’dan Bug Smasher oyunu ile Andorid telefon kullanan kullanıcılarının cihazlarına farklı bir uygulama gönderiyor. Bu gönderdiği uygulama BT güvenlik firması ESET’teki araştırmacılar tarafından araştırılarak virüs olduğu tespit edildi. Yaklaşık 1 milyon ile 5 milyon arası Android telefon kullanıcılara bulaşmış olabilir.

Oyunu indirenlerin isteği dışında ve haberi olmadan indirilen uygulama sonrası, bu tür olaylar da başka korsanların da olup olmadığı araştırılmaya devam ediyor.