- etkili icerik - Etkili İçerik İçin Yapılması Gerekenler

Etkili İçerik İçin Yapılması Gerekenler

Etkili içerik oluşturmak markaların, dijital pazarlama hedeflerine ulaşmasını kolaylaştıran bir araç. Bir marka olarak büyümek ve hedef kitleniz ile aranızda diğer firmalardan farklı olarak, etkili bir iletişim kurabilmek için pazarlama stratejinizi mutlaka içerik pazarlaması çalışmalarının etrafında şekillendirmeniz gerekiyor.
Özgün bir karakter
İçerik oluştururken markanıza özgü bir karakter oluşturmanız son derece önemli. Markanızı simgeleyen renkler, yazı karakteri ve web site tasarımı belirlemeniz bu anlamda dikkat etmeniz gereken noktalar arasında yer alıyor.
Çok yaratıcı olmanıza gerek yok
Yaratıcılık elbette markanızı farklılaştırmanızı kolaylaştırır. Ancak okuyucuların anlamakta zorlandığı kadar ayakları yere basmayan içerikler oluşturmak paylaşımlarınızı olumsuz etkileyebilir. Yaratıcılığı içerik oluştururken dozunda kullanmak bu anlamda önem taşıyor.
Satış odaklı olmamak
Her firmanın temel amacı elbette daha fazla satış yapmak. Ancak bu hedefi içerik pazarlamanızın odağına yerleştirirseniz içerikleriniz etkisini kaybedebilir. Kim kendisinden sadece harcama yapmasını isteyen bir yazıyı okumak ister ki?

- ekim g ncellemesi - Windows 10 Ekim Güncellemesi Ardından Media Player Bizlere Veda Edebilir

Windows 10 Ekim Güncellemesi Ardından Media Player Bizlere Veda Edebilir

Microsoft‘tan gelen açıklamaya göre Ekim güncellemesi Windows Media Player olumsuz yönde etkileyerek görevini yerine getirmemez hale gelmiştir. Şirket, yaşanan hatayı düzelene kadar kullanıcılar Film ve TV uygulamalarına yöneldi.

Yapılan Güncellemeler genel olarak mevcut sürümündeki hataları giderip bir üst seviyeye çıkarmak ve özellik bakımından zenginleştirmek için yayınlanır.Microsoft‘un Windows 10 Ekim güncellemesinde bu bahsettiğimiz amaçlarla yayınlanmamıştır. Fakat yapılan güncelleme, ortaya koyduğu hatalar sonucunda sadece Microsoft‘un başını ağrıtmaktan başka bir işe yaramamış oldu.Güncelleme ilk yayınlandığında kullanıcılar dosyalarını kaybettiklerini raporladılar. Microsoft, bu ölümcül hatanın daha ağır bir fatura çıkarmaması için güncellemeyi acil bir şekilde durdurdu. Şirket, bir aylık bir çalışmanın ardından Kasım ayının ortalarında Windows 10 ‘Ekim’ güncellemesini yine yayınladı. Fakat farklı hatalar var olmaya devam ediyor.

Intel HD Graphics sürücülerine sahip olan cihazlar, Windows 10 Ekim güncellemesinin ardından ‘ses’ sorunları ile baş etmeye çalışıyor. Ayrıca dünyanın en popüler işletim sisteminin iCloud senkronizasyonu da bozulmuş durumda. Microsoft, son yaptığı açıklama ile Windows Media Player’ın da bozuk olduğunu duyurdu.

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre güncellemeyi gerçekleştiren kullanıcılar, seekbar’ı kullanamıyorlar. Hatanın kaç kullanıcıyı etkilediğini söylemek zor ancak Microsoft’un hata üzerinde çalıştığını ve sorun düzeltilene kadar kullanıcıları Filmler ve TV uygulamasını kullanmayı önerdiğini duyurabiliriz.

Windows 10 her ay 700 milyon aktif bilgisayar tarafından kullanılıyor ve 35 milyon uygulama, 175 milyon farklı uygulama sürümü çalıştırıyor. Bu kadar yüksek sayılarda farklı fonksiyonlarla Windows 10 yaklaşık olarak 16 milyon farklı uygulama sürümü çalıştırıyor. Hayli zor gözükse de bahsettiğimiz Windows‘un tam kendisi, yine de geçtiğimiz birkaç yılda ortaya çıkan ‘gereksiz’ sorunla nedeni Windows‘un prestij kaybına sorun olmuştur.

- Bitcoin d    te - Geçen Sene Hızla Yükselişe Geçen Kripto Para Bu Aralar Hızlı Bir Düşüş Yaşıyor

Geçen Sene Hızla Yükselişe Geçen Kripto Para Bu Aralar Hızlı Bir Düşüş Yaşıyor

Bitcoin 4000 Dolar altına düştü! Geçtiğimiz yılın sonlarında yükselmeye geçen Kripto Para tüm dünyanın ilgisini çekmişti, fakat bir süredir Bitcoin düşüşe geçmiştir.

Kripto para piyasasında uzun zamandır bir kriz mevcuttur. Tüm Kripto paraların değerlerini büyük ölçüde kaybediyordu, 2018’in sonu geldiğinde piyasanın oldukça düşük değerlerle kapanacağı düşünülüyor. Bir anda fırlayan değeriyle piyasasını büyüten Bitcoin gibi çeşitli kripto para birimleri, son günlerde sürekli olarak %10’lu oranlarda değer kaybediyor.

- e4c64ccd11fc878d6240d627487ef8efe6a0e867 - Geçen Sene Hızla Yükselişe Geçen Kripto Para Bu Aralar Hızlı Bir Düşüş Yaşıyor

-  in okul - Yapay Zeka Çin’deki Okullarda Zorunlu Ders Olarak Gündeme Geldi

Yapay Zeka Çin’deki Okullarda Zorunlu Ders Olarak Gündeme Geldi

Çin‘de pilot olarak okutulan yapay zeka dersleri önümüzdeki yıl içerisinde seçmeli veya zorunlu ders olarak verilmeye başlaması planlanıyor.

Yıl içerisinde yapay zeka becerilerini kapsayan ders kitapları birçok okulda seçmeli veya okulun temel müfredatının dersi olarak görüleceğini Çin Uluslararası Radyosunun haberlerinde açıklanmıştı.

İlk ve ortaokullar için 10 seri şeklinde hazırlanan kitapların 6’sı eğitime hazır hale getirilirken, bu kitaplarla öğrencilere bilgisayar becerileri, mühendislik, teknoloji yazarlığı gibi bilgilerin yanı sıra yapay zekaya yönelik sistematik bilgiler verilecek.

Ayrıca, kitapların oluşturulmasında yardımcı olan Şıncın merkezli yapay zeka ve robotik çalışmalar şirketi UBTECH’in Başkan Yardımcısı Pang Cienşin, Çin hükümetinin yapay zeka eğitimine destek vermesine rağmen bu alanda hala yeterli yetişmiş öğretmen ve öğretim kaynağı olmaması ve okullardaki müfredat eksikliği gibi zorluklarla karşılaşıldığını belirtti.

Yapay zeka üzerine kitaplar hazır şekilde ülkenin finans kenti Şanghay‘un Ciading bölgesindeki bazı pilot öğrencilerine okutuluyor.

Çin Devlet Konseyi geçtiğimiz yıllarda Temmuz ayında yaptığı açıklamada 3 adımdan oluşan bir harita ile 2030’a kadar ülkede sivil alanlardan askeriye, yapay zeka sektörünün 150 milyar dolar değerine ulaşması planladıklarını açıklamıştı. Geçen yıl yapak zeka sektörünün değeri yaklaşık olarak 28 milyar dolar olarak duyurmuşlardı.

- Google yenilik - Google’da Arama Sonuçlarına Yorum Yapabileceksiniz

Google’da Arama Sonuçlarına Yorum Yapabileceksiniz

Arama Motoru Google, kullanıcıların arattıkları sonuçlara yorum yapabilmeleri için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Google kendisini güncellemeye, özelliklerini geliştirmeye ve tüm servislerinin kullanırlığını artırmaya devam ediyor. Şimdiki yenilik ise kullanıcılar tarafından ilgi çekici oldu.

Artık Google kullanıcıları, yapılan aramalarda çıkan tüm sonuçlara yorum yapabilecek. Halihazırda mekanlar için aktif olan yorum özelliğine benzeyen bu yenilik, sınırlarını genişleterek tüm aramalar için geçerli hale gelecek ancak şimdilik gerçekleşen maçların sonuçlarına dair aramalarla sınırlı durumda.

Yorumların yayınlanması konusunda ise Google bir tür filtre kullanacak ve en iyi yorumların gösterildiği bir sistem oluşturacak. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar yaptıkları arama için tüm sonuçlara dair yorumlar görerek Google‘ı bir tür forum olarak da kullanmış olacak diyebiliriz. Oldukça akıllıca bir özellik olan bu yeni yorum özelliği eksiksiz olarak, en geniş kapsamıyla ne zaman kullanıma sunulacak belirsiz ancak Google‘ın gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra özelliği hemen uygulamaya koyması bekleniyor.

- siber g venlik cylance - Siber Güvenlik Şirketi Cylance Satıldı

Siber Güvenlik Şirketi Cylance Satıldı

California merkezli Siber güvenlik şirketi Cylance, BlackBerry tarafından 1.4 milyar dolar (7.4 milyar TL) satın aldı.
10 yıl önce akıllı telefon pazarını domine eden Kanadalı şirket, geçtiğimiz günlerde otonom araçlar ve mobil cihaz yazılımları alanında adım atmıştır. Cylance’ın amacı; güvenlik ihlallerini gerçekleşmeden önce yapay zeka kullanarak bunu öğrenmek. Uygulamalarında bir ihlalden sonra tepki vermek yerine, kötü amaçlı yazılımları önceden tespit edip engellemek temel amaçlarından biri.
3.500’ü aşkın kurumsal müşterisi bulunan Cylance, Business Insider’deki bir rapora göre borsadaki senetlerini satmayı düşünüyordu.

BlackBerry CEO’su John Chen, yaptığı açıklamada ‘’Cylance’ın yapay zeka ve siber güvenlik alanındaki liderliği, bütün portföyümüzü kapsayacaktır.’’ ifadelerini kullandı. California merkezli şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Stuart McClure, BlackBerry’nin Al teknolojisini uyarlamak için Cylance’ın mobil iletişim ve güvenlik alanındaki gücünü kullanabileceklerini söyledi.

BlackBerry ise anlaşmanın bitmesi ile birlikte Cylance kendi sektöründe bağımsız olarak çalışabileceğini söyledi. Yapılan anlaşmanın tahmini olarak Şubat 2019’da bitmedi bekleniyor. Bu gelişmelerden sonra ABD’de listelenen BlackBerry hisseleri açılış öncesi işlemlerde olumlu yönde artış gösterdi.

- Google dan B y k Skandal - Google’dan Büyük Skandal!

Google’dan Büyük Skandal!

İnternet devi olan Google gündeme gelme nedeni cinsel taciz iddiaları nedeniyle son iki yılda toplam 48 çalışanın işine son vermesi oldu.

ABD‘li teknoloji şirketi Google cinsel taciz skandalı sonrasında 13’ü yetki bakımından üst düzey toplam 48 çalışanı kovduğunu duyurdu.

Google’dan Cinsel Tacizene Sert Tutum

New York Times gazetesinde yer alan şirkette cinsel istismar olduğuna ilişkin bir haber üzerine çalışanlara e-posta gönderen Google CEO‘su Sunder Pichai e-postasında cinsel tacize karşı ”Sert bir tutum” sergilediklerini açıklamıştır.

Aralarında Üst Düzey Yöneticilerinde Bulunduğu 48 Çalışanın İşine Son!

Google son 2 yılda cinsel taciz skandallarıyla gündeme gelmekten fazlasıyla sıkıntılı bir durumdadırlar. Bu durumdan sonra 2 yılda toplam 48 çalışanın işine son vermeştir.İşlerine son verilen 48 çalışanların aralarından 13’ü üst düzey yönetici rütbesine sahiptir.

- eyesense uygulamas  - Görme Engellilerini Sevinderecek Haber

Görme Engellilerini Sevinderecek Haber

Türk Telekom tarafından geliştirilen EyeSense uygulaması nesne tanıyabilme özelliğini ekledi.

Görme engelli insanlar için Türk Telekom‘un geliştirdiği EyeSense uygulamasına ”Nesne Tanıma” özelliğini ekledi. Türk Telekom tarafından tasarlanan bu uygulamada görme engelliler ilk defa sesli uyarı sistemi ile hem selfie hem de telefonun ön ve arka karmasını kullanarak fotoğraf çekilebilirler.

EyeSense uygulamasına ”Nesne Tanıma” özelliğini ekleyerek dikkatleri üzerine çeken Türk Telekom görme engelli insanların yaşamlarına kolaylık getirmiş oldu.

EyeSense Uygulamasının Getireceği Kolaylıklar

Türk Telekom‘un EyeSense uygulamasına getirdiği son geliştirme ile Türkiye‘de ilk kez görme engelli insanlar sesli uyarı sistemi ile karşılaştıkları nesneleri tanıyabilecekler. Bu uygulamayı kullanacak olan kullanıcılar cihazı tanıtmak istediği eşyaya yönelterek sesli tanıma sistemi ile sesli bir şekilde eşyanın ne olduğunu kolaylıkla ayırt edebilirler.

 

- amazon t k ye - Hoş Geldin Amazon Türkiye

Hoş Geldin Amazon Türkiye

Uzun zamandır beklenen Amazon Türkiye artık hizmete açıldı. Dünyanın en büyük e-ticaret plartformlarından olan Amazon bu gün yaptığı açıklama ile Amazon Türkiye açıldığını resmen duyurdu. Web sitesinden bir teşekkür mesajı gönderen şirket yüzlerce satıcı ile birlikte 15 farklı kategoride Türkiye‘de hizmet vermeye başladı. E-ticaret platformu Türkiye‘de olacağı gündeme bomba gibi oturmuştu.

Amazon Türkiye ilk güne özel kampanyalar ile satışa açılan platform da ücretsiz kargo da mevcut. Fakat şirket bugün itibari ile tüm markalarını hizmete açmadı. Geçtiğimiz günlerde şirket tarafından Amazon Five ve Firely, Amazon Prime, Amazon Echo, Tap ve Alexa, EchoDot, Amazon Dash, Amazon Basics, Amazon Gamelift, Amazon Spark, Amazon Fresh ve Amazon Blink gibi hizmetler tescil ettirilmiştir. Şirketin açıldıktan sonra ilerleyen günlerde bu hizmetlerin de aktif hale gelmesi bekleniyor.

Amazon Türkiye platfformunda ürünleri aratıldığında çıkan sonuçlar sayfada başka ürünlere yölendiriyor. Bu durumdan anlaşılacağı üzere şirket çoğu hizmetlerini kademeli bir şekilde faaliye geçirecek. Türkiye‘de ilk kez kurulan dünyaca ünlü e-ticaret platformu hizmete açılması oldukça önemli. Amazon dünya genelinde milyonlarca satış hacmine sahip. Amazon Türkiye için özel hizmetler yapıp yapmaması da merak konusu. Amazon Türkiye kurulduktan sonra ileleyen günlerde bu konuların hepsi netleşecektir.

- yapay zeka - Kod Yazanların Yeni Dostu SapFix

Kod Yazanların Yeni Dostu SapFix

Yapılması zor olan işleri artık yapay zeka teknolojisi ile inanılmaz seviyelere getirebiliyoruz. Geçtiğimiz günlerde Facebook tarafından duyurulan SapFix projesi kod yazanlar için çok işlevli olacaktır.

Kod Yazanların Korkulu Rüyası Buglar SapFix Sayesinde Kalmayacak

Facebook Mühendislerinin açıklamasına göre hata ayıklama üzerinde harcanan zaman ciddi oranda azalacağını ve kolaylık getireceğini belirtti. SapFix sorunları otomatik olarak bulup çözümlerini kullanıcıya öneriyor. Bu şekilde hata üzerinde zaman kaybı olmayıp yazılımın daha hızlı piyasaya sürülmesi şeklinde bekleniyor.

Bu kod yazarları sevindirecek proje milyonlarca akıllı telefonun kullandığı Facebook Android uygulaması üzerinde denendi ve aktif olarak kullanılmaya başladı. Facebook uygulamasında daha stabil kodlar hazırlayan SapFix, bu bağlamda dünyanın ilk yapay zeka otomatik hata ayıklayıcısı olma unvanını kazanmış oldu.

SapFix nasıl Bugları Çözüyor?

SapFix tespit ettiği bugları, öncesinde düzenlenmiş olan bug havuzunda kıyaslayıp, benzeri durumda diğer kod yazarların uygulamış olduğu çözümlere benzer yamalar oluşturuyor. Bu yamalar ile sorun çözülmüyor ise sorunu çözene kadar mühendislerin yaptıkları çözümleri değiştirip tekrar tekrar deniyor.